Mepi.pl

Aktualizacja Google Street View

 Twórcy wielkiego giganta jakim jest Google postanowili przeprowadzić aktualizację Street View i w tym celu wysyłają swój sprzęt w świat. Do floty Google zaliczają się samochody, trójkołowce, wózki, a nawet skuter śnieżny. Wszystkie te sprzęty mają specjalną zainstalowaną kamerę do robienia zdjęć. W przypadku miejsc gdzie nie da się dojechać, w teren wyrusza Trekker. Dzięki kamerze umieszczonej na plecach może on dotrzeć i sfotografować każde miejsce. Potem po obróbce możemy oglądać na Maps Google dzięki opcji Street View.

           

Google jest znany wszystkim jako wyszukiwarka internetowa ale jest to także ogromny gigant nad którym nieustannie pracują twórcy Google. Wyszukiwarka posiada wiele przydatnych funkcji, jedną z nich jest opcja Street View gdzie możemy zobaczyć widok dosłownie jak za oknem. Ostatnio pojawiła się informacja na temat powrotu samochodu Google z umieszczoną na jego dachu specjalną kamerą umożliwiającą robienie zdjęć. Rzeczywiście tak się stało i googlowy samochód jeździ gdzie tylko może i na bieżąco robi zdjęcia w różnych miejscach. Jak widać na powyższym zdjęciu nawet internautom udało się go uchwycić w jednym z miast. Ponieważ świat stale się zmienia i powstają nowe obiekty w postaci domów, czy nowych budynków i innych podobnych zabudowań dlatego twórcy tego giganta postanowili wprowadzić aktualizację funkcji Street View i po aktualizacji możemy zobaczyć znaczne zmiany na widokach takich jak mamy za oknem. Możemy swobodnie kierować takim samochodem Google i dzięki nim dojechać do interesującej nas lokalizacji. Na takich widokach możemy zobaczyć także przechodzących ludzi po mieście. Kto wie czy może uda się zobaczyć w funkcji Street View nawet samego siebie !? :-). Poniżej Google przedstawiło kilka zdjęć do aktualnych miejsc gdzie możemy zobaczyć wprowadzone aktualizacje przez firmę Google.


Poniższe zdjęcie przedstawia samochód Google odbijający się na tle autobusu w jednym z miast Polski i zapewne zrobił zdjęcie temu pojazdowi.

samochód Google na tle autobusu

Niżej wymieniony link odsyła nas na bloga Google gdzie można przeczytać o nowych zdjęciach z całej Polski w tym zdjęciach z niektórych miast Polski.  Dzięki aktualizacji Street View możemy zwiedzić Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Pałac w Nieborowie, Zamek Bobolice a także stare samochody w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Zapraszamy do lektury!

Google blog info:

http://googlepolska.blogspot.com/2013/04/nowe-zdjecia-street-view-z-caej-polski.html

 Na tym zdjęciu zobaczymy mapę Polski na której są zaznaczone obszary, które możemy zobaczyć na Maps Google czyli Google Street View. Dzięki tej aktualizacji obszar Polski został pokryty w ponad  90% tej funkcji co umożliwia internautom dotarcie do każdego miejsca w Polsce bez wychodzenia z domu.  

pokrycie Polski po aktualizacji Street View

pokrycie Polski przed aktualizacją Street View

Jednak przed wprowadzeniem aktualizacji Street View na mapie Polski mogliśmy zobaczyć tylko kilka miejsc co uniemożliwiało dotarcie do wybranych przez nas miejsc na terenie Polski. Mapa naszego kraju była wtedy pokryta w bardzo małym stopniu funkcją Street View. Sytuację tę widać na zdjęciu poniżej.

Maj 26, 2013

0 responses on "Aktualizacja Google Street View"

Leave a Message