Mepi.pl

Blender 2.64 – nowości przed oficjalną premierą

Nie tak dawno pisaliśmy o nowym Blenderze 2.63, a już teraz możemy próbować swoich sił na testowej wersji 2.64.

 

Testbuild 2.64 jeszcze co prawda nie ujrzał oficjalnie światła dziennego, jednak już teraz można go pobrać z oficjalnej strony Blendera i testować. Dzięki temu da się zobaczyć, jakimi nowościami uraczą nas twórcy tego darmowego programu do modelowania 3D.

Co interesujące, nowy Blender daje podobne możliwości, jak płatne pluginy w 3ds max studio typu RayFire. Jeżeli chcieliście kiedykolwiek rozbić jakiś przedmiot na drobne kawałki, teraz nadarza się ku temu doskonała okazja. Nowa funkcja jest niezwykle przydatna i opiera się na Game Engine, oczywiście wmontowanym w Blendera. I to wszystko zupełnie za darmo!

Dzięki temu modelowanie 3D w Blender staje się jeszcze prostsze, a ciekawe pomysły łatwiejsze do wykonania. Blender 2.64 jeszcze nie został wypuszczony w wersji stabilnej, więc zapewne można spodziewać się dodatkowych zmian. Jednak to co zostało zaoferowane już teraz, bardzo przypadło nam do gustu.

Oczywiście te próby działania na Blender 2.64 i animacji to dopiero początek. Właśnie pracujemy nad pełnym kursem, który dotyczyć będzie animacji i efektów specjalnych. Od czego w końcu jest ten darmowy program do modelowania, czyż nie?

0 responses on "Blender 2.64 - nowości przed oficjalną premierą"

Leave a Message