Mepi.pl

Wprowadzenie do AutoCAD Kurs naucz się rysunku technicznego w 2,5 godziny.

30 STUDENTÓW ZAPISAŁO SIĘ NA KURS
 • Zdjęcie profilowe Michał Kulas
 • Zdjęcie profilowe Piotr
 • Zdjęcie profilowe Jakub
 • Zdjęcie profilowe Jacek Głażewski
 • Zdjęcie profilowe oxygen1992

Przed Tobą kurs, który pozwoli Ci na szybkie i efektywne opanowanie programu AutoCAD. Wszystkie lekcje nagrane są w formie video tutoriali, które krok po kroku demonstrują proces pracy z programem. Do Twojej dyspozycji oddajemy ponad 6,5 godziny praktycznych filmów instruktażowych prowadzonych przez konstruktora – praktyka!

Pierwsze Kroki: Omówienie Ekranu

alt

20%
20%

Wprowadzenie zaczniemy od krótkiego opisu ekranu, z uwzględnieniem starej i nowej opcji widoku, wprowadzonej przez AutoDesk wraz z wersją AutoCAD 2008. Następnie poznamy podstawowe funkcje służące do rysowania. Przećwiczymy rozmieszczanie, przesuwanie, kopiowanie i skalowanie obiektów. Powiemy kilka słów o cechach obiektów ipracy na warstwach, grupach i blokach. Poświęcimy też trochę czasu na funkcje takie jak szyk, lustro bądź obwiednia, które ułatwiają i przyspieszają pracę każdemu użytkownikowi AutoCAD.

 

Część II – Rzut Budynku

alt

40%
40%

Po omówieniu możliwości programu AutoCAD, zajmiemy się praktycznym zastosowaniem poznanych funkcji. Wykonamy rzut budynku, zaczynając od ścian, poprzez stolarkę i całe wyposażenie aż do końcowych opisów.

 

Część III – Drukowanie

alt

60%
60%

Naszym następnym krokiem po wykonaniu rzutu budynku będzie jego wydrukowanie. Jest to proces często tak samo ważny jak kreślenie projektu, a jego opanowanie gwarantuje, że nasz rysunek zostanie odpowiednio zaprezentowany. AutoCAD oferuje kilka możliwości drukowania, łącznie z opcja drukowania do plików PDF lub JPG, które również omówimy i pokażemy krok po kroku.

 

Część IV – Rysunek Techniczny: Koło Zębate

alt

80%
80%

W tej części naszego kursu zajmiemy się rysunkiem technicznym mechanicznym. Wykorzystując wcześniej poznane funkcje, wykonajmy rysunek koła zębatego, zwymiarujemy go i opiszemy.

 

Część V – XREF, Tabele i Atrybuty

alt

90%
90%

Pracując nad rzeczywistymi projektami często zdarzać się będzie, że informacje potrzebne do wykonania rysunku dostarczane nam będą przez różnych członków zespołu, wróżnych formatach. Dlatego też w tym rozdziale zajmiemy się odnośnikami zewnętrznymi, tabelami i innymi obiektami, które nie tylko ułatwiają pracę inżyniera, ale poprawnie użyte zaoszczędzają mu ogromną ilość czasu w wypadku poprawek.

 

 

Część VI – Wstęp do 3D

alt

100%
100%

Naukę rysowania w 3D zaczniemy od omówienia widoków rzutni, czyli tak naprawdę płaszczyzn, w jakich obracać się będziemy wykonując projekty tą techniką. Potem powiemy kilka słów na temat powierzchni, a zakończymy wykonaniem projektu domku w przestrzeni 3D.

AutoCAD bez tajemnic

Kurs jest opracowany tak, aby skorzystać z niego mogły zarówno osoby początkujące jak i te, które znają program. Do nauki wymagana jest dowolna wersja AutoCAD 2006-2010. Jeśli nigdy nie pracowałeś w CADzie, logiczny układ lekcji pozwoli Ci szybko utrwalić sobie poznawane funkcjonalności. Ponieważ w wersji 2009 AutoCAD zmienił wygląd ekranu, kurs zawiera omówienie zarówno starego jak i nowego widoku. Bardziej zaawansowani użytkownicy CADa z pewnością docenią przykłady pokazujące jak i dlaczego warto organizować sobie pracę z rysunkami, poprzez organizowanie warstw, grupowanie elementów, tworzenie stylów, przenoszenie elementów z rysunku do rysunku, tworzenie własnych bibliotek i drukowanie.

Dodatkowo, do kursu w wersji DVD dołączona jest książeczka z tabelami funkcji programowych, zawierającą opisy ikonek, skrótów programów i nazw funkcji programu AutoCAD. Mała i poręczna, na pewno ułatwi zarówno naukę, jak i późniejszą pracę nad innymi projektami. Opisy funkcji uwzględniają zarówno nazwy polskie jak i angielskie tak, abyś mógł sprawnie komunikować się z AutoCADem niezależnie od tego, z jakiej wersji językowej korzystasz!

Oceny Kursu

N.A

ocen
 • 1 gwiazdek0
 • 2 gwiazdek0
 • 3 gwiazdek0
 • 4 gwiazdek0
 • 5 gwiazdek0

Jeszcze nie dodano recenzji kursu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • 199.00  19.99  na 30 miesięcy
 • 0 Months

Advanced Course Search Widget

Popular Courses

Recent Posts

Term : Taxonomy Mismatch: Selected Term does not exist in Taxonomy ! ..more..