Mepi.pl

Czym zaskoczył Cię ostatnio Orange?

Kolejny kryzys w mediach społecznościowych. Tym razem Orange Polska. Firma, która na przestrzeni pół roku przeżyła 2 kryzysy na Facebook. Jakie?

 

Pierwszy z nich jest związany z ciekawym pytaniem, które w październiku 2011 znalazło się na fan page strony. Brzmiało ono mianowicie:

orange1

 

Zauważyć warto liczbę komentarzy, która wyniosła prawie 1700 postów. Sporo, jak na jednego posta. Jak łatwo się domyślić, w większości były to negatywne opinie na temat marki. Pewnie pierwsze posty były raczej żartobliwe, jednak to pociągnęło za sobą całą falę odpowiedzi.

Jednak firma mimo tego problemu stanęła na wysokości zadania, i jeszcze tego samego dnia wystosowała odpowiedni komentarz, w którym informuje o poprawach, jakie zostaną wprowadzone.

Bardzo dobra reakcja, chociaż od razu widać, że pierwszy post nie był w zupełności przemyślany. No ale tak to już bywa, że jeden wpis potrafi wywołać lawinę negatywnych komentarzy.

Jednak to nie był koniec problemów marki Orange. Na początku kwietnia podczas połączenia TP i Orange Polska, marka zdecydowała się na dość agresywną kampanię w przestrzeni miejskiej Warszawy. Niestety był to moment podjęcia publicznej debaty nad wykorzystywaniem budynków architektonicznych jako wielkoformatowych banerów.

 

orange3

 

orange2

I kolejna fala komentarzy. Co istotne, nie została ona zatrzymana oficjalnym wyjaśnieniem ponieważ… więcej dowiecie się z poniższego filmu, który znajduje się również na naszej Platformie.

0 responses on "Czym zaskoczył Cię ostatnio Orange?"

Leave a Message