Mepi.pl

Darmowa przestrzeń dyskowa Google

Google Drive, czyli przestrzeń dyskowa od firmy Google może być uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. Oczywiście bezpłatnie!

 

O konkurencji dla Dropbox albo Skydrive mówi się już od jakiegoś czasu. Serwery Google miały być przygotowane już od kilku lat. Jednak po wprowadzeniu Google Docs temat ucichł na jakiś czas. Okazuje się, że teraz powrócił.

Po udostępnieniu kilku zrzutów ekranu, wszystko wskazuje na to, że Google Drive może zostać uruchomiony już w kwietniu! Póki co nie wiadomo dokładnie, ile przestrzeni dyskowej przeznaczono dla darmowych użytkowników. Jedne źródła mówią o wielkości 1GB dla każdego chętnego, inne nawet o 5 GB. Za jeszcze większą pojemność dysków trzeba będzie odpowiednio dopłacić. Dla porównania Dropbox oferuje 2 GB darmowej przestrzeni dyskowej dla każdego.

Usługa będzie oczywiście mocno powiązana z innymi produktami Google‚a, jak Gmail czy Blogger. Ale to już standard ze względu na Politykę Prywatności giganta.

Pojawił się nawet ciekawy zrzut ekranu, udostępniony przez Talk Android, który potwierdza plotki o końcowej fazie przygotowania produktu. Prawdopodobnie udostępniona zostanie aplikacja, za pomocą której dużo łatwiej będzie można przesłać pliki na serwer.

Google oczywiście nic nie komentuje. Ale ostatnimi czasy firma z Mountain View raczy nas nowościami, więc kto wie, być może już niedługo serwer w chmurze dla naszych plików zostanie uruchomiony.

0 responses on "Darmowa przestrzeń dyskowa Google"

Leave a Message