Mepi.pl

Darmowe wykłady i lekcje. Ucz się przez Internet. Bezpłatnie!

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z mocy, jaką niosą za sobą edukacja przez internet. Pojawiają się nawet strony web, na których można obejrzeć wykłady z najlepszych szkół świata. I warto tam zajrzeć!

Z pewnością strona wyróżniająca się, której właścicielem jest Massachusetts Institute of Technology, to Open Course Ware. Znajdują się na niej bezpłatne materiały z większości zajęć i wykładów, prowadzonych przez doświadczonych pedagogów z Bostonu. Zajęcia z astronomii, antropologii czy matematyki nie muszą być wcale trudno dostępne. Szczególnie, że można się uczyć wtedy, kiedy się chce. W ciągu 10 lat istnienia strony ponad 100 milionów osób z całego świata zainteresowało się dostępnymi tam wykładami.

Inną stroną, gdzie pojawiły się są najlepsze wykłady, jest Academic Earth, czyli lekcje on-line od najlepszych wykładowców. Jeżeli interesuje was, jak w Yale uczą teorii gier, to zapraszamy na zajęcia. Również ciekawie wygląda fizyka prosto z MIT czy globalizacja z Uniwersytetu Columbia.

Wykłady dla was nie są wystarczające? A może chcecie powrócić do czasów licealnych? Owszem, istnieje strona, która zawiera lekcje właśnie na poziomie nastolatków. Portal nazywa się Khan Academy, od imienia założyciela strony. Projekt finansują bogaci tego świata, jak Bill Gates i Google, co udowadnia, że lekcje internetowe są przyszłością edukacji. Algebra, historia sztuki to tylko niektóre z przedmiotów, jakie są oferowane. Specjalny program szkoleń pozwala na ciągłe postępy w nauce. I to wszystko zupełnie za darmo.

I tylko żal, że jeszcze nie ma jeszcze polskich stron tego typu. Co prawda Uniwersytet im. Adama Mickiewicza prezentował w regionalnej telewizji wybrane wykłady najlepszych profesorów, jednak nie jest to to samo, co cykl pełnych zajęć, Poczekajmy trochę, może się to zmieni! 

0 responses on "Darmowe wykłady i lekcje. Ucz się przez Internet. Bezpłatnie!"

Leave a Message