Mepi.pl

Drukarki 3D w szkołach

Drukarki 3D ro przyszłość nie tylko biznesu i przedsiębiorstw. W szczególności druk i modelowanie 3D powinny zostać wykorzystane przez współczesną edukację.

Zajęcia w szkole często potrzebują modeli, które uczniowie sami byliby w stanie wykonać. Lekcja chemii – modele układów i związków chemicznych. Lekcja biologii? Przedstawienie układu kostnego, podstawowych organów ludzkich. A to tylko część z możliwości, jakie dają urządzenia modelujące w 3D.

Tak samo lekcja techniki, na której uczniowie mogliby przygotowywać odpowiednie modele i projekty. To właśnie techniczne zastosowanie drukarek 3D wydaje się najbardziej interesujące.

Jakie szkoły powinny posiadać drukarki 3D? W zasadzie wszystkie! Szczególnie, że takie drukarki są innowacyjne, ale przy tym nie są już drogie. Dzięki ich zakupowi szkoły są w stanie rozwijać swoich uczniów, a i nauczyciele mają styczność nowoczesnymi urządzeniami.

Ważne, by różne szkoły posiadały drukarki 3D. W szkole podstawowej można uczyć podstaw urządzenia i jego oprogramowania. Gimnazjum, liceum bądź technikum to już próba zdobycia specjalistycznych informacji z zakresu druku 3D. Taka wiedza procentować będzie w przyszłości. Z kolei studia to już ciągła styczność z drukiem 3D na poszczególnych kierunkach, takich jak biologia, chemia, fizyka czy na uczelniach technicznych i medycznych.

Modelowanie i drukowanie w 3D to wielka możliwość dla współczesnej nauki. Wystarczy tylko zadbać, by już najmłodsi mieli okazję poznać przydatne funkcje takich urządzeń. Dlatego też tak istotnym jest wprowadzenie na rynek dostępnych cenowo drukarek 3D, na które szkoły mogłyby sobie pozwolić.

0 responses on "Drukarki 3D w szkołach"

Leave a Message