Mepi.pl

Fani Samsunga wybrali… iPhone5

Ostatni livestream tym razem obfitował w dwa przykłady tego, jak nie należy prowadzić mediów społecznościowych. A skoro mieliśmy przykład z Polski, to czas na coś międzynarodowego.

Również zaczęło się od pytania moderatora, który 7. września (wg. polskiego czasu, bo w Stanach Zjednoczonych był jeszcze 6 września) zapytał się fanów Samsung Mobile USA jakie urządzenie elektroniczne wzięliby oni bezludną wyspę. I nie było zaskoczeniem, że większość z nich wybrała… iPhone 5.

kryzys samsung iphone

To oczywiste, że firma spodziewała się małej potyczki z Applem, szczególnie, że od dłuższego już czasu firmy się ze sobą gryzą. Nikt chyba jednak nie oczekiwał 19 tysięcy komentarzy i prawie 2,5 tysiąca udostępnień. Akcja na dużą skalę.

Szczególnie, że najczęstszymi odpowiedziami na zadane pytanie były “iPhone 5”, “iPhone 5” i czasem też się pojawiał “iPhone 5”. No dobrze, jeśli prześledzimy komentarze to znajdą się jeszcze takie cuda jak iPad i… tutaj uwaga, Nokia 1100.

Wyliczono, że wśród 5000 pierwszych komentarzy (napisanych w 10 minut), o telefonie iPhone wspomniano 3637 razy, Samsung 473, Galaxy 378, iPad 324 razy, a stara dobra Nokia 3310 zebrała zasłużone 112 komentarzy.

Oto, jak działa zrzeszona społeczność internautów, fanów danej marki. Warto uważać.

 

0 responses on "Fani Samsunga wybrali... iPhone5"

Leave a Message