Mepi.pl

Game Camp 2012 przy współpracy z mepi.pl

 

W piątek zakończył się Game Camp 2012, warsztaty tworzenia własnej gry komputerowej. Przez ostatni tydzień gimnazjaliści i licealiści mieli okazje poszerzać swoją wiedzę z zakresu Game Design.

Zajęcia zorganizowane z okazji półkolonii w Gliwicach pozwalały na zapoznanie się uczniów z wiedzą na temat tworzenia gier. Każdy z zespołów składał się z grafika 3D (który zajmował się programem Blender), programisty (poznającego Unity 3D oraz język C#) oraz engine operatora (również pracującego na Unity 3D). Dzięki takim zespołom można było stworzyć naprawdę ciekawe gry w ciągu 5 dni. Plan warsztatów na te dni był dokładnie rozpisany, dzięki czemu uczestnicy wiedzieli, jakie zadania stoją przed nimi.

Trzeba przyznać, uczestnicy półkolonii nie mieli łatwego zadania, gdyż programy Blender czy Unity 3D są profesjonalnym oprogramowaniem, które wykorzystują zawodowcy. Ale jak się okazało, nie taki diabeł straszny jak go malują. Pozytywne opinie mówią chyba o tym najlepiej. A kilka osób obiecało, że z pewnością spróbuje się jeszcze zainteresować tym tematem w wolnym czasie.

 

„Ogólne wrażenia z warsztatów oceniam za bardzo dobre, wiele się na nich nauczyłem a także poznałem wiece bajerów związanych z blenderem, oraz programem unity3d”

„Gra – o ile można ją nazwać grą – właściwie do niczego się nie nadaje. Próbowaliśmy opchnąć ją jak wszystkie graty z piwnicy na alleDrogo!, ale niestety, nikt nie złożył oferty. Do dziś zastanawiamy się dlaczego.”

„Zabrakło nam czasu, żeby zaimplementować wszystko co chcieliśmy, ale myślę, że każdy z nas zobaczył, jak mniej więcej wygląda proces tworzenia gry oraz cieszymy się z udziału w GameCamp2012.”

„Nauka za pomocą filmików była zdecydowanie lepsza niż na podstawie tekstu i obrazów. Po prostu łatwiej jest poruszać się po interfejsie i wykonywać kolejne czynności, gdy obok naszego okna porusza się nagrana myszka.”

„Poradniki były dobre(w końcu z dźwiękiem na wysokim poziomie).”

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową GameCamp2012, gdzie można się dowiedzieć dokładniej, jak wyglądały zajęcia z tworzenia gry komputerowej. Sporo komputerów, ciekawe projekty widoczne na monitorach i pozytywne opinie, dzięki którym mepi.pl chce jeszcze bardziej promować naukę tworzenia gier.

 

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Game Camp 2012. Mamy nadzieję, że dzięki temu zainteresowali się oni inną stroną informatyki. Podziękowania należą się również organizatorom półkolonii, szczególnie dla Pani Agnieszki Bilskiej, która była mózgiem całej akcji. Liczymy na to, że już wkrótce inne szkoły również zainteresują się taką tematyką. My ze swojej strony oferujemy pełne wsparcie jeżeli chodzi o nauczanie przez internet.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od nas pakiety Archimedes, za udział w GameCamp 2012. Mamy nadzieje, że pomoże to im w dalszej pracy i zachęci do rozwijania się w tym kierunku 🙂

gamecanmp4

gamecamp3

gamecamp2

gamecamp1

0 responses on "Game Camp 2012 przy współpracy z mepi.pl"

Leave a Message