Mepi.pl

Game Day 2011 Sosnowiec

 

Po raz kolejny do Sosnowca przyjechali fanatycy gier a także ich twórcy, biznesmeni i pasjonaci. Na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowu odbył się Game Day. Mepi.pl uczestniczyło w całym wydarzeniu, dzieląc się wiedzą, dobrymi pomysłami oraz rejestrując wykłady, które wkrótce będą dostępne na naszej platformie mepi.tv

Założeniem konferencji Game Day 2011 było zbliżenie ku sobie biznesu oraz nauki. Właśnie dlatego zorganizowano ją na Uniwersytecie Śląskim. Była to niepowtarzalna okazja do porozmawiania z amatorami i profesjonalnymi twórcami gier z Polski i zza granicy oraz szansa na nowe pomysły, idee, wymianę wiedzy i doświadczenia oraz powstanie nowych zespołów projektowych.

W ciągu dwóch dni odbyły się konferencje, wykłady, różnego rodzaju pokazy oraz konkursy. Podczas konferencji były poruszane tematy związane ze światową i polską sceną produkcji gier. Panele dyskusyjne poruszały tematy ważne dla komercyjnych firm oraz niezależnych twórców. Dużą uwagę poświęcono dyskusji o przyszłości rynku produkcji gier i rozwoju tej branży. Na wykładach game developerzy dzielili się swoją wiedzą na różne tematy związane z produkcją gier komputerowych. Oprócz tego każdy miał szansę wygrania atrakcyjnych nagród w konkursach organizowanych przez firmy, oraz w rywalizacji drużynowej w grę Starcraft w Instytucie Informatyki. Kto wywalczył pierwsze miejsce ? Oczywiście reprezentacja mepi.pl !

Game Day oraz organizatorzy konferencji silnie wspierają i uczestniczą w budowaniu kompleksowego kierunku projektowania gier, który tworzony jest przez konsorcjum uczelni z terenu województwa śląskiego: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych. Taki złożony kierunek jak game development, łączący w sobie wiele dziedzin nauki, może powstać tylko przy silnym wsparciu i pomocy firm z branży produkcji gier wideo.

Game Day to aktualnie największe wydarzenie tego rodzaju w Polsce, które skupia wokół siebie biznes, naukę, media oraz odbiorców. Zapraszamy na mepi.tv gdzie już wkrótce ukażą się najważniejsze wykłady i prezentacje z konferencji, które poprowadzili m.in. reprezentanci takich firm jak Reality Pump, Nicolas Games.

0 responses on "Game Day 2011 Sosnowiec"

Leave a Message