Mepi.pl

Gdzie jest fanpage Dotpay?

Takiego kryzysu jeszcze nie mieliśmy. Firma Dotpay przestraszyła się negatywnymi komentarzami na swoim fan page i całkowicie go skasowała.

 

Zaczęło się od wpisu w serwisie Wykop, gdzie jeden z byłych urzytkowników serwisu Dotpay zaproponował pewną grę. Było to spowodowane frustracją wynikającą z braku środków finansowych, które powinny zostać dostarczone przed Dotpay.

Idealne miejsce, by zacząć negatywną kampanię. Wykop.pl jest miejscem w sieci, gdzie można wypromować wydarzenie, artykuł czy nawet negatywną akcję skierowaną wobec konkretnej firmy. Dlatego też post ten zebrał 150 komentarzy i wiele razy został wykopany.

Gra miała jeden cel – na profilu firmy na FB należało napisać negatywny post i sprawdzić, czy administratorzy go nie skasują. Ponieważ poprzednio się zdarzało, że nieprzychylne komentarze były szybko usuwane.

dotpay

 

Dotpay w końcu skomentował sytuację, wydaje się jednak, że dolał raczej trochę oliwy do ognia:

“Ciężko jest nam się odnieść od niestosownej zabawy internautów, z których 99% nie jest i nie było naszymi klientami…
Zaistniała sytuacja przypomina pogłoski o bankrutującym banku – czyli złośliwe rozsiewanie plotek, które nie mają podstawy.
Sytuacja firmy jest stabilna, wypłaty są regulowanie terminowo. Dotpay SA, jako spółka akcyjna, publikuje swoje wyniki finansowe i są one ogólnodostępne.
Niedowiarków zapraszamy osobiście do naszej siedziby.
Jeśli jednak nasz użytkownik twierdzi że jest inaczej, co oczywiście jest jego prawem, zgodnie z umową lub regulaminem powinien złożyć stosowną reklamację, na którą otrzyma odpowiedź.
Nasze biuro obsługi klienta udziela także na bieżąco odpowiedzi na wszelkie zapytania klientów.
Żadna osoba pisząca poważne zarzuty nawet nie powołała się na nadany numer reklamacji, a większość jest nam kompletnie nieznana.”

Negatywne opinie chyba trochę przestraszyły “speców” social mediów w firmie, ponieważ ci zdecydowali się… skasować cały fanpage firmy. Krok dość drastyczny, raczej sugerujący chęć ucieczki a nie zmierzenia się z problemem. Co prawda powstał wkrótce potem inny fanpage, jednak i ten już dzisiaj nie istnieje.

Sytuację pogłębiła dodatkowo strona założona na Facebooku, która krytykowała cały Dotpay. Protest-page, który jest czymś w rodzaju “wykop effect” ma nazwę “DotPay oszukuje i nie płaci! Fałszują listy przelewów”. Co prawda 122 fanów to nie zawrotna liczba, jednak jak widać są to konkretne osoby z zastrzeżeniami.

0 responses on "Gdzie jest fanpage Dotpay?"

Leave a Message