Mepi.pl

Jak grać na gitarze akustycznej

3 wskazówki naprowadzające na właściwą drogę

Właściwe rozpoczęcie nauki od samego początku i nabranie odpowiednich nawyków to podstawowa sprawa, jeśli zamierzasz dobrze grać na gitarze i bezustannie udoskonalać swoje umiejętności. Oto 3 rzeczy, które możesz zrobić, i które z pewnością pomogą Ci obrać właściwy kierunek.

1) Ucz się dla przyjemności.

Pierwszą niebanalną rzeczą, jaką należy zrobić, to upewnić się, że wszytsko czego uczysz się grać na gitarze akustycznej leży w kręgu twoich zainteresowań . Wielu ludzi narzeka, że jest im ciężko i są sfrustrowani – a nauka gry na gitarze powinna być dobrą zabawą! Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest skoncentrowanie się na graniu tych piosenek, które lubisz najbardziej i akordów, które opanowałeś do perfekcji, przed i po sesjach treningowych. Upewnij się, że ćwiczenia sprawiają ci przyjemność, a nie są twoim utrapieniem. Skoncentruj się na tym czego się już nauczyłeś i nie dopuszczaj do siebie myśli, że coś jest za trudne do gry lub że nie można czegoś zagrać płynnie (może po prostu to jeszcze nie ten moment). Bądź zawsze otwarty i chętny do nauki nowych rzeczy. Nikt nie urodził się z tą wiedzą i nawet najbardziej zaawansowani gracze ciągle mogą się jeszcze czegoś nowego nauczyć od innych graczy. Sztuką jest zawsze pamiętać, że nie ma nic silniejszego niż duch ochotnika!

2) Bądź cierpliwy.

Cierpliwość jest nieocenioną cnotą, którą niestety nie każdy może się poszczycić. Jeśli więc nie jesteś przyzwyczajony do bycia cierpliwym – popracuj nad tym już teraz – zaoszczędzisz sobie sporej dawki stresu. Z całą pewnością będziesz potrzebował bardzo dużo cierpliwości podczas nauki grania na gitarze akustycznej, i niech to…, nie wiem czy to wogóle jest możliwe, żeby być profesjonalnym gitarzystą akustycznym nie spełniając tego kluczowego kryterium. Musisz być cierpliwy i kontynuować naukę, nawet jeśli nie wszystko pójdzie po twojej myśli i nie otrzymasz od razu oczekiwanych rezultatów. Tak to już po prostu jest, a im bardziej wytrwale będziesz ćwiczyć, tym szybciej opanujesz poprawne wykonywanie chwytów, a w końcu całych piosenek. Ponadto połóż szczególny nacisk na codzienne ćwiczenia, nawet krótkie (15 do 20 minut), ale regularne. Jeśli będziesz się trzymać tego planu, jeszcze zdziwisz się w jak szybkim tempie się uczysz i robisz postępy. Gwarantuję Ci , że to działa!

3) Stosuj nowe umiejętności i triki gitarowe.

Każdego dnia powinineś nauczyć się choć najdrobniejszej, ale nowej rzeczy. Kiedy nauczysz się nowych wskazówek i trików, od razu wykorzystuj je w grze na gitarze akustycznej. Kiedy spodoba ci się coś, co usłyszysz, a czego wcześniej nie znałeś – śmiało pytaj ludzi, jak to zagrać, co grają i niech wyjaśnią, jak i Ty możesz zrobić to samo – nie frustruj się – baw się!

Jednym z najbardziej znanych i efektywnych sposobów nauki nowych elementów jest zaangażowanie się w lekcje gry na gitarze online. Istnieje wiele różnych lekcji online, niektóre płatne, inne za darmo. Ale radziłbym, aby zacząć od tych płatnych, ponieważ w odróżnieniu od tych darmowych są dużo lepiej zorganizowane i wszystko to czego musisz się nauczyć jest ci natychmiast przekazywane. Należy być bardzo ostrożnym wybierając lekcje online, za które płacisz. Rozejrzyj się dobrze i sprawdź, czy wybrałeś te, które sa najbardziej godne polecenia, a nie te, które maja tylko dobrą oprawę graficzną. W ten sposób będziesz mieć pewność, że jesteś na dobrej drodze do nauki i niebawem osiągniesz mistrzostwo gry na gitarze akustycznej.

Źródło: http://EzineArticles.com/?expert=Ay_Samuel

0 responses on "Jak grać na gitarze akustycznej"

Leave a Message