Mepi.pl

Komar – zapowiedź gry od mepi.pl

Mamy dla Was zapowiedź nowego kursu. Jak już wpsominaliśmy podczas kilku sesji livestream, zespół mepi jest w trakcie przygotowania gry.

 

Gra będzie oczywiście dostępna na mepi. Ale co ważniejsze, cały proces tworzenia nowej gry będzie przedstawiony w formie kursu. Dzięki temu sami będziecie mogli przygotować własną grę komputerową. I to nie tylko jeden poziom, ale pełną wersję!

Co będzie potrzebne do przygotowania takiej gry od podstaw? Z pewnością Unity 3D. Dzięki temu programowi postaramy się przygotować pełną, grywalną grę komputerową. Jako, że Unity posiada środowisko programistyczne JavaScript, nasz projekt będzie oparty właśnie o ten język programowania.

Do gry będziemy potrzebować sporo grafik i assetów dlatego wykorzystany zostanie program graficzny. My użyjemy Photoshop CS6, jednak takie programy jak GIMP równie dobrze mogą zostać narzędziem pracy.

A jaka będzie tematyka gry? Nasz projekt to historia komara, który nie potrafi latać. Jako, że znalazł się w nieznanym domu, spróbuje się z niego wydostać. Czy mu się to uda? Dowiecie się już niedługo, za pomocą naszych tutoriali oraz samej gry, którą dla Was udostępnimy na MyMepi.

Jeżeli zainteresowaliście się tą historią, to w poniższym filmie zobaczycie, w jaki sposób przygotować assety. Podoba się wam?

0 responses on "Komar - zapowiedź gry od mepi.pl"

Leave a Message