Mepi.pl

Kompendium LuxRender – Oświetlenie

Zaczynamy serię Komendium LuxRender, która przyniesie Wam najważniejsze informacje na temat tego renderera. Oto część prezentująca światła, jakie można wykorzystać przy tworzeniu projektów.

 

Zaletą LuxRendera jest to, że możemy wykorzystać dokładnie te same światła, jakie mamy dostępne w Blenderze. Tak więc światło słoneczne z pewnością bardzo dobrze wyjdzie w końcowym renderze. Tak samo zresztą jak światło punktowe oraz inne opcje, jakie daje nam sam Blender.

Przygotowywane Kompendium LuxRendera, wzorując się na Kompendium Mental Ray, będzie co tydzień prezentować inne elementy, które warto wykorzystać w renderowaniu projektów. A że LuxRender to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych rendererów, warto się nauczyć jego obsługi.

Oczywiście jak to pokazaliśmy w pierwszym filmie z serii, LuxRender jest dostępny za darmo. Co prawda jego instalacja jest dość specyficzna, jednak dzięki temu mamy gwarancję najwyższej jakości otrzymanych renderów. Jeśli zależy Wam na dobrze przygotowanych projektach, warto poznać LuxRender.

0 responses on "Kompendium LuxRender - Oświetlenie"

Leave a Message