Mepi.pl

Kompendium Mental Ray – Kaustyka wolumetryczna

Specjalnie przygotowany odcinek premium, którego tematem jest kaustyka wolumetryczna to jeden z najtrudniejszych tematów, jakie były omawiane podczas Komependium Mental Ray. Dlatego też przygotowaliśmy specjalny odcinek premium.

To prawda, kaustyka wolumetryczna była omawiana już podczas naszej sesji livestream. I jeśli ktoś nadal chcę zapoznać się szybko z tym tematem, zapraszamy na nasz kanał Livestream. Jednak specjalnie przygotowany film z serii Premium Piątki dużo bardziej skupia się na elementach, które są potrzebne do uzyskania końcowego efektu.

Czym jest kaustyka wolumetryczna? To rodzaj wiązki światła, która jest widoczna w dymie. Jest ją ciężko uzyskać, gdyż należy skupić się na wielu cechach w rendererze Mental Ray. Jednak nam udało się osiągnąć końcowy efekt, który prezentujemy w naszym filmie.

Tak jak w poprzednim odcinku Mental Ray autor skupił się na kaustyce samej w sobie, którą widać przy wykorzystaniu wody. Teraz z kolei Łukasz Łoszkowski wykorzystał światło i dym w swoim tutorialu. Sprawdźcie sami, jak wygląda kaustyka wolumetryczna na naszym filmie dla premium użytkowników.

 

kaustykaw

0 responses on "Kompendium Mental Ray - Kaustyka wolumetryczna"

Leave a Message