Mepi.pl

Kryzys w Social Media – niezdarny bank WBK

Kolejny kryzys przedstawiony podczas poniedziałkowego livestream już teraz znalazł się na YouTube oraz naszej Platformie.

 

Tym razem autorzy skupili się na sytuacji WBK, banku który w marcu tego roku przeżywał poważny kryzys w Social Mediach za sprawą wypadku w Poznaniu. Studentka UAM została nieszczęściwie trafiona spadającym odłamkiem budynku, w którym znajduje się siedziba banku. A Gazeta Wyborcza napisała artykuł (Kaline śledził detektyw, Gazeta Wyborcza, 10 III 2012), w którym oskarża bank o nasyłanie na poszkodowaną detektywa (nie ukrywajmy, dość nieudolnego).

Burza, jaka została wywołana na fan page’u WBK była jedną z większych wśród polskiej społeczności. A krytyczne komentarze znikały. Nie z winy banku, a filtra spam wbudowanego w Facebook.

Dodatkowo warto odnotować moment, w którym strona przeszła na wersję Timeline, dzięki czemu uniknęła zalewu negatywnych komentarzy. A bank mógł wypromować swoje oficjalne stanowisko, w którym przepraszał za całe zajście.

 

2. Timeline

 

Jeżeli chcecie poznać dokładnie case WBK, zapraszamy do poniższego filmu. Kolejna lekcja, w jaki sposób nie prowadzić fan page’a na FB.

0 responses on "Kryzys w Social Media - niezdarny bank WBK"

Leave a Message