Mepi.pl

Kryzys w Social Media – Nikon Polska

Nikon, to globalna firma, która na swoim koncie ma już nie tylko międzynarodowy kryzys, ale również i polski. A wszystko zaczęło się od jednej strony internetowej…

 

PolishNikonService.com, bo tak brzmiała jej nazwa, zbierała opinię klientów, tych zadowolonych, ale w większości tych negatywnie nastawionych, którzy zawiedli się na serwisie Nikona. Jednak, co trzeba podkreślić, strona ta nie miała za zadanie oczerniać marki, a raczej zaprezentować pewne wady obsługi, które warto poprawić.

Wystosowano nawet list otwarty dostępny tutaj, w którym społeczność zaprezentowała swoje wątpliwości i prośby w kierunku firmy. Ta z kolei odpowiedziała bardzo ładnym listem, obiecując poprawę serwisu i stosunków na lini klient-marka.

I pewnie na tym by się wszystko skończyło, gdyby nie nagłe żądanie, by strony zawierające w nazwię “Nikon” (jak PolishNikonService.com czy Nikon.org.pl) zostały zamknięte. To wywołało sporą burzę w polskiej sieci. Strony zmieniły nazwy (PolishNikonService.com zamienił się na ŻółtySerwisFotograficzny.info, a cała sytuacja została opisana tutaj).

Czemu? Nikon chciał stworzyć własną społeczność, którą mógł kontrolować. Dlatego tak wspierał Nikon.pl oraz JestemNikon.pl. Jednak okazało się, że nie można na siłę kierować społecznością internetową.

Te i wiele więcej informacji znajdują się w poniższym filmie. Zapraszamy!

0 responses on "Kryzys w Social Media - Nikon Polska"

Leave a Message