Mepi.pl

LiveStream – Photoshop CS6 (masowe wstawianie znaku wodnego)

Wielu profesjonalnych fotografów oznacza swoje zdjęcia przez wstawianie znaku wodnego. Edycja każdego zdjęcia po kolei byłaby czasochłonna, dlatego Photoshop pozwala na wykonanie tzw. akcji.

 

Akcja to pewne polecenie, które jest wykonywane dla wielu plików. Gdy fotograf chce podpisać własne zdjęcia, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest masowe dodawanie podpisu, nazwiska, nazwy studia czy innego charakterystycznego znaku.

By to wykonać, należy po pierwsze przygotować odpowiedni znacznik, następnie nagrać pierwszą akcję i później odtworzyć ją dla innych zdjęć. Nie jest to czasochłonne, a pozwala oszczędzić wiele pracy przy edycji poszczególnych zdjęć.

Oczywiście wykorzystujemy najnowszy Photoshop CS6, na którym już można działać od jakiegoś czasu. Warto działać na najnowszej wersji oprogramowania, gdyż daje ona nowe, ciekawe funkcje.

W filmie nagranym podczas sesji livestream, pokazane zostały dwa sposoby w jaki można wykonać podpisy. Oba są niezywkle łatwe do wykonania, więc sami zdecydujcie, która opcja bardziej Wam odpowiada. 

Zapraszamy do oglądania i oczywiście komentowana naszych filmów.

 

0 responses on "LiveStream - Photoshop CS6 (masowe wstawianie znaku wodnego)"

Leave a Message