Mepi.pl

LOT bez Żurawia

Rebranding, czyli zmiana loga czy kolorystyki firmy, to jedno z trudniejszych zadań każdego przedsiębiorstwa. Dotkliwie przekonały się o tym Polskie Linie Lotnicze LOT w listopadzie 2010 roku.

Cała afera rozpoczęła się od informacji, jaką podał TVN CNBC na swojej stronie internetowej oraz w serwisach informacyjnych, jako że żuraw ma zniknąć z samolotów. Żuraw, czyli klasyczny element logo, wykonany przez wybitnego artystę Tadeusza Gronowskiego i wybrany w konkursie w 1929 roku na logo polskiego przewoźnika lotniczego.

Przez wielu fachowców logo LOTu jest uważane za jedno z lepszych, wręcz klasyczne. Dlatego wiele osób zdziwiło się słysząc o planowanych zmianach. Zdecydowały się one przyłączyć do społeczności “Łapy precz od Żurawia PLL LOT” na stronie Facebook. A ta w ciągu kilku dni zyskała poparcie prawie 3 tysięcy użytkowników FB.

W końcu głos zabrał sam przewoźnik, który zrezygnował z pomysłu zlikwidowania ptaka w swoim logo. Jednak marka przyznała, że samoloty zostaną przemalowane. Na całe jednak szczęście, klasyczny żuraw pozostał na ogonie wszystkich samolotów LOTu. Sami sprawdźcie przeglądając zdjęcia na oficjalnym fanpage PLL LOT.

Chcecie wiedzieć więcej o całej sytuacji? Sprawdźcie nasz film z LiveStream i dowiedzcie się, czemu nie warto pochopnie decydować się na poważne zmiany w elementach charakterystycznych firmy.

0 responses on "LOT bez Żurawia"

Leave a Message