Mepi.pl

Metamorfoza wnętrza Studio Mepi

Mepi.pl to e-learningowe studio zajmujące się przede wszystkim edukacją przez internet. Jakiś czas temu studio współpracuje nad projektem Rapcraft. Przeznaczona do tego celu przestrzeń około 13m2 okazała się zbyt małą i nieprzystosowaną do pracy w komfortowych warunkach. Należało ją więc lepiej zorganizować a zbędne rzeczy usunąć. Meble zostały ograniczone do minimum i poddane renowacji. Tak wyglądało pomieszczenie przed renowacją. Wszystko w jednym miejscu, ciasno i generalnie cięzko było się nie potknąć o drukarkę 3D 😉

03 imgp6800

Sciany były nieciekawe, to powodowało że pomieszczenie wydawało się ciasne i zabrudzone. Meble i stoliki były małe a sprzęt zajmował zbyt wiele miejsca.

06 dsc 024205 dsc 0619

Poniżej pomieszczenie po pierwszym malowaniu białą i grafitową farbą.

04 dsc 0616

Na pierwszy ogień poszedł mebel – elementem wyposażenia był stary fotel z lat 60-tych pomalowany ciemnobrązową farbą oraz tapicerką w musztardowym kolorze, który zdecydowanie nie pasował do nowej koncepcji wnętrza. Farbę usunęłam metodą chemiczną a ramę wyszlifowałam do surowego drewna a następnie pomalowałam białą bejcą.

07 renowacja-fotela

09 fotel-renowacja

Tapicerka została zastąpiona prążkowaną tkaniną w stalowym odcieniu tak, by komponowała się z grafitowym kolorem ściany. Po renowacji babciny fotel z ubiegłego wieku nabrał nowoczesnego charakteru i skandynawskiego stylu.

010 fotele

Szafa przed akcją…

 011 imgp7320

Pomalowana i jak nowa! Literki zostały wydrukowane na Drukarce 3D. Elementem dekoracyjnym jest typografia wydrukowana na drukarkach 3D, prezentująca hasła kojarzące się z tą nową technologią oraz odwołujące się do idei Studia Mepi.pl.

013 untitled-1

 014 mepi

017 imgp7429

Liczne stoły i stoliki różnej wielkości służące do pracy zostały wymienione na jednakowe duże blaty robocze.

019 imgp7455-copy

018 imgp73751

020 Filament

 

08 photo1

Agnieszka Zarębska – projektantka pomieszczenia w akcji. Absolwelwentka Architektury Wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.  Bacznie obserwuję świat dookoła w poszukiwaniu inspiracji.  Znajduję je zarówno w świecie natury jak i matematyki, zwłaszcza form geometrycznych. Fanka origami . Ostatnio swoje zainteresowania skierowałam w stronę nowej technologii druku 3d i z wielką fascynacją odkrywa jej nieograniczone możliwości. Zapraszamy do odwiedzenia jej unikalnego portfolio.

0 responses on "Metamorfoza wnętrza Studio Mepi"

Leave a Message