Mepi.pl

Nowy kurs HTML

Język HTML to jedna z podstawowych rzeczy, jakich powinien nauczyć się każdy informatyk. Ale nie tylko informatyk, również pasjonat komputerów oraz internetu. HTML odgrywa w dzisiejszym świecie dużą rolę, wiele stron jest na nim opartych i nie mogłyby one istnieć, gdyby nie pewne rozwiązania, jak chociażby HTML komendy.

HTML (HyperText Markup Language) czyli hipertekstowy język znaczników pojawił się już pod koniec lat 80. poprzedniego wieku, a w 1991 został po raz pierwszy szeroko zaprezentowany. W ciągu kilku lat stał sięon niezwykle popularny, tak że obecnie jest szeroko wykorzystywany przy tworzeniu stron znajdujących się w sieci internetowej.

Jest to niezwykle prosty język, którego można nauczyć się w krótkim czasie. W sieci istnieje wiele kursów, które pozwalają zapoznać się z tym językiem. Jednak bardzo często proponują one, by to Notatnik (tak, Notatnik, który jest w każdym Windowsie) był pierwszym polem prób i błędów. Otóż jest to pojęcie mylne. Dużo lepiej samemu spróbować stworzyć strony internetowe, od razu ciesząc się ich wyglądem. Z tego założenia wyszli twórcy bloga, prezentującego kurs HTML. Co ważne, jest on tworzony na oprogramowaniu WordPress, jednym z najbardziej popularnych obecnie. I jeszcze jedna ważna cecha owego kursu, jest on prezentowany za pomocą video. Obraz potrafi zastąpić wiele słów, dlatego też warto zobaczyć jak wygląda tworzenie strony www na ekranie monitora, wraz z komentarzem specjalisty.

Nie chcemy zachwalać kursu, który będzie niedostępny dla wszystkich. Dlatego właśnie owy kurs WordPress jest zupełnie darmowy. Każdy może sam sprawdzić, czy taka forma nauki mu odpowiada. A wydaje się, że edytor HTML to rzecz, którą ktoś powinien dokładnie uczącemu się zaprezentować. Oczywiście można uczyć się samemu, jednak po co, skoro istneje darmowy kurs HTML?

Życzymy wam, byście już wkrótce potrafili założyć własną stronę internetową. Mamy też nadzieję, że wspomniana wyżej strona z kursem wam w tym pomoże. Dodatkowo w naszym dziale “Oglądaj”, już teraz kurs HTML na video.

0 responses on "Nowy kurs HTML"

Leave a Message