Mepi.pl

The Pirate Bay udostępnia modele 3D

The Pirate Bay opublikował zupełnie nową kategorię “Physibles”. Znajdują się w niej trójwymiarowe modele, które można wydrukować za pomocą drukarki 3D.

 

Jako, że drukarki 3D stają się coraz lepsze i coraz tańsze, The Pirate Bay stara się przewidywać niedługą przyszłość. Społeczeństwo zawsze będzie starało się dzielić różnymi materiałami. Dzięki sieci internetowej, tak jest teraz z filmami i muzyką. Wkrótce będzie tak z modelami 3D.

Administratorzy The Pirate Bay wierzą, że kolejnym krokiem jest właśnie dzielenie się materiałami fizycznymi, które można rozprzestrzeniać za pomocą metod cyfrowych. I dzięki trójwymiarowym drukarkom, skanerom i innym urządzeniom tego typu już wkrótce w zaciszu własnego domu każdy będzie mógł wydrukować potrzebne mu przedmioty, jak kubek czy zabawkę.

Póki co na stronie nie ma wielu plików, które można pobrać na własny dysk. Jednak wydaje się, że kategoria jest dość perspektywiczna, bo drukarki 3D już wchodzą do powszechnego użytku.

A już teraz można wydrukować w trójwymiarze logo The Pirate Bay. Trzeba przyznać, ciekawy statek.

Więc możliwe, że czeka nas rewolucja, a kategoria “Physibles”, zawierająca modele 3D stanie się jedną z najpopularniejszych.

0 responses on "The Pirate Bay udostępnia modele 3D"

Leave a Message