Mepi.pl

Tutorial Blender – Opona i felga w 3D

Już teraz możecie zobaczyć nowy tutorial z Blendera. To pierwszy odcinek z planowanych 10 w serii, jakie mają być nagrane w ciągu najbliższego tygodnia.

 

Cały kurs zawierać będzie przygotowanie opony oraz felgi w programie Blender 2.63. Szkolenie zostało już teraz podzielone na 4 podstawowe części, i każda z nich będzie regularnie publikowana na Platformie mepi.

Pierwszy odcinek to modelowanie bieżnika. Już teraz możecie zupełnie za darmo zobaczyć ten film, gdyż umieściliśmy go na YouTube. Profesjonalne szkolenie przygotowane przez Mateusza zawiera najważniejsze informacje, które przydają się przy tworzeniu modeli 3D.

Drugi film prezentuje modelowanie felgi. Zdjęcie znalezione w internecie posłuży jako wzorzec. Z pewnością wykorzystany zostanie BMESH, jak i inne narzędzia dostępne w Blenderze.

Trzecia część to tworzenie tekstur i ich nakładanie. Dzięki temu model opony wygląda dużo bardziej realistycznie. Sami sprawdzcie, czy tekstury w tym filmie w pełni odpowiadają realizmowi, jaki sami chcecie osiągnąć w swoich projektach.

No i ostatni zestaw filmów, podsumowujący cały cykl, zawierający ustawienie świateł i końcowy render całego projektu. Wszystko to na waszych oczach, dzięki mepi.pl.

Cały cykl jest przygotowany z myślą o doświadczonych użytkowników. Więc młodych grafików zapraszamy do zapoznania się z już dostępnym kursem Blendera. Podstawowe wiadomości w nim zawarte pomogą przygotować później projekt opon, jaki zaprezentuje Mateusz.

A poniżej darmowa pierwsza część, którą możecie obejrzeć na naszym kanale YouTube. Ponad 30 minut czystej wiedzy!

0 responses on "Tutorial Blender - Opona i felga w 3D"

Leave a Message