Mepi.pl

Twoja historia – Facebook Timeline

Facebook Timeline, czyli ukazanie historii całej firmy, to doskonała możliwość ukazania “ludzkiej twarzy” firmy. I zwiększenia potencjału firmy.

 

Dzisiaj na fanpage mepi.pl pojawiło się kilka informacji, które mają charakter co najmniej historyczny. Firma została założona w maju 2005 roku, początkowo miała charakter bloga na temat programu Flash. Jednak z czasem wszystko to zmieniło się, i na chwilę obecną na stronie znajduje się prawie 1.000 filmów z różnorodnej tematyki.

Prześledźcie naszą historię od samego początku, aż po dziś dzień. Możecie znaleźć kilka naprawdę ciekawych informacji!

Oczywiście istnieją firmy, których fanpage opisują historię dużo dłuższą. Jednym z lepszych przykładów jest Red Bull, który stworzył doskonały Timeline sięgający 1987 roku, czyli założenia firmy z czerwonym bykiem w logo.

Zresztą Red Bull wykorzystał również swoją historię by zaktywizować swoich fanów za pomocą ciekawego konkursu. Trzeba było znaleźć odpowiednie zdjęcia i dane, zagubione gdzieś w historii…

Inne firmy również z sukcesem zdecydowały się wykorzystać Oś Czasu. Tak jak Coca-Cola, Fanta czy inne marki. Zdobyły dzięki temu większą liczbę fanów, stając się doskonałym przykładem, jak duże korporacje mogą aktywnie działać z użytkownikami mediów społecznościowych.

Oczywiście Timeline to nie tylko domena firm, ale również i prywatnych profili. Jednak one nie musiały obowiązkowo przejść na ten w miarę nowy wygląd. Chociaż z drugiej strony, sami też możemy przedstawić własną historię życia, uzupełniając informację o związkach, rodzinie czy miejscu pracy.

Czemu powróciliśmy do tematu Facebook Timeline właśnie dzisiaj? Czemu odświeżyliśmy nasz własny fanpage? W sierpniu poznacie odpowiedź na te właśnie pytania. A może sami macie jakieś przypuszczenia na ten temat? Komentujcie i proponujcie rozwiązania!

0 responses on "Twoja historia - Facebook Timeline"

Leave a Message