Mepi.pl

Twoja pierwsza własna gra komputerowa

tworzenie_gry_-_blender

W dzisiejszych czasach nie jest już tak dużym problemem stworzyć własną grę. Przy takim zajęciu można naprawdę świetnie się bawić i uczyć równocześnie.

Jak zrobić grę? Obecnie na rynku dostępne jest różnego rodzaju oprogramowanie, które pomoże stworzyć wymarzoną pierwszą grę. Możemy znaleźć zarówno płatne programy, jak i te darmowe. Ta druga grupa wydaje się o wiele bardziej interesująca, szczególnie na samym początku gdy tworzenie gry to nieznana wyprawa dla początkującego informatyka.

Pierwszym takim programem jest interesujący Unreal Development Kit, który charakteryzuje się bardzo interesującym interfejsem pomimo zaawansowania aplikacji. Nauka przychodzi dość łatwo, czasem jednak pomocne są różnego rodzaju kursy internetowe. Dzięki kursom i tutorialom początkujący twórca gier jest w stanie w szybki i prosty sposób przyswoić podstawowe zasady działania UDK, stworzyć prostą, acz przyjemną grę. I co ważne, całkowicie samodzielnie (z jedynie mała pomocą kursu).

Innym darmowym programem który można odnaleźć w sieci jest Unity 3d. To w pełni profesjonalne, a co więcej – darmowe – narzędzie do tworzenia gier komputerowych. Ta podstawowa aplikacja daje wiele możliwości, dlatego warto się nią zaintersować. Tworzenie gry jak się okazuje, jest dość prostym przedsiewzięciem, które pozwala wykreować coś zupełnie od podstaw, nawiązując do wyobraźni twórcy. Unity 3d (sprawdź kurs Unity 3d) jest intuicyjnym programem z którym każdy użytkownik komputera sobie poradzi. Co prawda niektóre funkcje są jedynie dostępne w płatnej wersji Unity Pro, jednak wersja darmowa Unity 3d jest wystarczającym narzędziem, by stać się twórcą czegoś naprawdę ciekawego.

Warto zapoznać się z darmowym kursem internetowym, który pozwoli dowiedzieć się jak stworzyć grę od podstaw (Tworzenie gry na mepi.pl). Prezentuje onsposób powstawania gry komputerowej, programowania i modelowania. Wykorzystywane w owym kursie są programy Unity 3d oraz Blender. Kilka darmowych lekcji, które są dostępne na kanale YouTube pozwoli każdemu na zapoznanie sie z aplikacjami. Kto wie, może twórca przyszłego światowego hitu na miarę Wiedźmina właśnie zapoznaje się z Unity 3d i Blender by za jakiś czas pokazać, na co go stać.

0 responses on "Twoja pierwsza własna gra komputerowa"

Leave a Message