Mepi.pl

Warsztaty z druku 3D od mepi.pl i 3xD

Miło nam ogłosić, Powiat Dzierżoniów oraz ekipa mepi.pl wraz z 3xD przygotowali jako pierwsi w Polsce szkolenia z druku 3D. Ta innowacyjna współpraca zapewni uczniom powiatu możliwość zyskania unikatowej wiedzy z technologii wydruków trójwymiarowych.

Jako pierwsi w Polsce i nieliczni w Europie zdecydowaliśmy otworzyć druk 3D na edukację szkolną. Stąd też powstał pomysł współpracy mepi.pl i 3xD ze szkołami ponadgimnazjalnymi. A Powiat Dzierżoniowski sam chce się sprawdzić, jak wielkie możliwości daje druk 3D. Dzięki temu ponad 600 uczniów będzie mogło w ciągu najbliższego tygodnia zapoznać się z nowymi technologiami i wydrukować coś, co sami zaprojektują.

W Polsce jeszcze nie było takiej sytuacji, by przeprowadzono lekcje z wydruków trójwymiarowych. Niestety ta technologia wciąż nie zyskała takiej popularności w naszym kraju. Szkoda, bo za granicą już teraz inwestuje się w zakup drukarek 3D do szkół. Mamy nadzieję, że innowacyjny plan powiedzie się, i wkrótce dzieciaki będą mogły uczyć się również grafiki i druku 3D.

Nie ma co ukrywać, dziecięca wyobraźnia nie ma granic. A druk 3D może tylko pomóc w tworzeniu czegoś, co jeszcze nie tak dawno wydawało się wręcz niemożliwością. Na szczęście są szkoły, które myślą dokładnie w ten sam sposób. Dlatego zdecydowały się przekazać wiedzę na temat idei RepRap uczniom. Głowy dzieciaków nie są (jeszcze) skażone ograniczeniami, więc czemu nie dać im wolnej ręki przy kreacji rzeczy od podstaw? Z tego założenia wyszedł Powiat Dzierżoniów, który zaprosił specjalistów mepi oraz 3xd do siebie.

Oczywiście szkolenia dla szkół to nie tylko wyobraźnia, ale również aspekty techniczne urządzeń drukujących. Stąd też młodzież pozna czym jest oś x, y i z (w ciekawszy sposób, niż na nudnej matematyce), zrozumie działanie silniczków krokowych (fizyka w praktyczny sposób) oraz dowie się, czym jest filament (elementy chemii w najlepszym wydaniu). Lepiej, nawet lekcja plastyki się pojawi, tylko, że w komputerowym wydaniu za pomocą programów Blender i Autodesk 123D. A wydawało się kiedyś, że te tematy muszą być strasznie nudne. Nagle okazuje się, że nauka może być ciekawa i praktyczna.

Jak się potoczą nasze szkolenia? Z pewnością na mepi przedstawimy relację z tych ekscytujących kilku dni. Wielu ciekawskich uczniów, nauczyciele, którzy sami chcą poznać nowe technologie, a nawet Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Oni wszyscy już nie mogą się doczekać spotkania z drukiem 3D. My też chcemy przekazać jak najlepiej wiedzę, którą już posiadamy. Kto wie, może dzięki temu zrodzą się kolejne edukacyjne projekty

0 responses on "Warsztaty z druku 3D od mepi.pl i 3xD"

Leave a Message