Mepi.pl

WordPress jest największy

Bez wątpienia to właśnie WordPress jest najpopularniejszym oprogramowaniem wykorzystywanym przez światowe blogi. Prawie 50% najpopularniejszych stron korzysta właśnie z tych rozwiązaniach.

 

Analitycy firmy Pingdom przeanalizowali 100 najbardziej znanych blogów, i wywnioskowali, że aż 48 z nich jest opartych na WordPress. Z czego 39 korzysta z własnego serwera, a 9 posiada końcówkę wordpress.com. W czołówce są takie popularne strony jak TechCrunch czy Mashable. Porównując zestawienie z rokiem 2009, zauważyć można większą popularność WordPressa, ponieważ krzystało z niego „tylko” 32 największych blogów.

Jednak istnieją również inne blogi, korzystające z trochę innego oprogramowania. 14 z tych najpopularniejszych posiada własną, zupełnie niezależną platformę. A 4 znalazły się w TOP 10.

 

blogi-platformy-pingdom1

 

A co z Blogspotem, platformą blogową od Googla? Jego blogi też oczywiście znajdują się w rankingu, jednak tylko w liczbie 2. Warto tylko zauważyć, że Blogspot jest przeznaczony dla mniejszych blogów. Jak wykazały badania całej blogosfery świata, najpopularniejszy jest oczywiście WordPress, jednak Blogspot znajduje się na drugim miejscu.

 

platformy-blogowe-technorati

źródło: Technorati.com

I ta ostatnia infrmacja jest dla nas najważniejsza, gdyż mepi tworzy przecież zarówno kurs WordPress, jak i Blogspot. Ten pierwszy, już dostępny na naszej platformie,i cały czas jest powiększany o nowe tematy. Z kolei kurs Blogspot (bądź kurs Blogger, jak kto woli), został już nagrany. 25 odcinków znajduje się właśnie w postprodukcji, więc lada dzień możecie oczekiwać nowego szkolenia na mepi.pl

0 responses on "WordPress jest największy"

Leave a Message