Mepi.pl

Wyścig na HTML

Nauka HTML przez zabawę? Czemu nie, to jest możliwe! Wystarczy tylko mieć interesujący pomysł i go wypromować. Tak też zrobił Code/Racer.


Okazuje się, że wyścigi samochodowe mogą zostać wykorzystane w ciekawy sposób, jako nauka kodu HTML. Strona Code/Racer jest najlepszym tego przykładem. Wystarczy zalogować się na stronie za pomocą konta Facebook i po chwili znajdziemy pierwszego rywala do wyścigu. A wyścig jest pasjonujący, na jego mecie czeka sława i tytuł najlepszego gracza.

Zadanie wydaje się z pozoru łatwe, jednak już po pierwszej części okazuje się, że umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze bardzo się przyda. Na całe szczęście, dla początkujących jest też Pomoc, która podpowiada, jaki kod należy wykorzystać przy tworzeniu obrazka czy linka w zadaniu. Ten kurs HTML jest więc przystosowany zarówno do osób, które już pracowały z tym językiem, jak i dla zupełnych nowicjuszy, dla których nauka HTML to coś zupełnie nowego.

Każdy etap posiada czas na przygotowanie konkretnego zadania. Wyścig zaczyna się od stworzenia zwykłego nagłówka w HTML, poprzez wykorzystanie paragrafu, aż po bardziej zaawansowane kody. Początkowo jest to dość trudne, jednak z czasem można nabrać wprawy i każde kolejne zadanie staje się dużo łatwiejsze.

Code/Racer jest bardzo dobrą opcją dla osób, które chcą się nauczyć kodu języka HTML, a są znudzone zwykłymi kursami. Przez zabawę można zyskać dużo więcej wiedzy. A uczucie zwycięstwa jest nie do opisania.

0 responses on "Wyścig na HTML"

Leave a Message