Mepi.pl

Zapowiedź kursu – The Source Filmmaker

The Source Filmmaker to program, dzięki któremu bawiąc się enginem gry, można nagrywać, a później tworzyć własne filmy.

 

The Source Filmmaker (SFM) jest to narzędzie do tworzenia filmów, przygotowane jak i wykorzystywane na codzień przez speców Valve. Wszystko to w oparciu o silnik Source. Ponieważ SFM wykorzystuje te same elementy jak gra, wszystko co w grze może być użyte przy komponowaniu filmu i odwrotnie.

A dzięki przygotowanemu interfejsowi, użytkownicy mogą obrabiać filmy w realnym czasie, czyli dokładnie widzą co zmienia się w ich produkcji. Sami chcemy też poznać ten program i przygotować dla Was obszerny kurs. Zresztą już to zapowiedzieliśmy w naszej sesji livestream.

Teraz każdy, posiadający oczywiście odpowienie osprzętowanie, będzie mógł przygotować własne filmy animowane oparte na silniku Source. Stworzono praktycznie w pełni funkcjonalny edytor wideo, który dodatkowo może pracować w trzech wymiarach.

Co tak naprawdę nowego wnosi Filmmaker? Po pierwsze, jest to program dzięki któremu można równocześnie pracować w enginie gry, animacji a przy okazji to narzędzie do compositingu. Więc naprawdę spore możliwości.

Co można przygotować? Wydaje się, że naprawdę wiele. Teraz już nie będzie trzeba spędzać wielu godzin nad modelowaniem. Source Filmmaker to nie tylko motion tracking, ale także edycja ruchu ust, wyrazu twarzy czy ruchu całej animowanej postaci. Czyli wielość funkcji. No i oczywiście możliwość importu modeli z Blendera albo 3ds max.

Co ważne, na chwilę obecną The Source Filmmaker jest w wersji darmowej. Jako, że jest to jednak wersja beta, należy poczekać przed informacją na temat oficjalnej, finalnej już wersji programu. Obecna wersja dostępna na stronie Steam, uprzedzamy jednak, że jest to dość potężny plik.

A jaki są wymagania sprzętowe tej zabawki?

  • Procesor: Pentium 4 3.0 GHz, Dual Core 2.0 (lub lepszy) / AMD 64 X2 (lub lepszy)
  • Pamięć: 2 GB RAM (rekomendowane 4 GB)
  • Dysk twardy: 15 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 200 / AMD Radeon 3000 lub lepsza (rekomendowane NVIDIA GeForce 400 / AMD Radeon 5000)
  • System operacyjny: Windows 7 / Vista (rekomendowany Windows 7 64 bit)
  • Rozdzielczość monitora: 1366 x 768 (rekomendowane 1920 x 1080)
  • Dźwięk: kompatybilny z DirectX 9.0c

Trzeba przyznać, że to nie tragedia jak na możliwości, które daje Source Filmmaker.

Z okazji oficjalnego wypuszczenia wersji beta, twórcy z Valve stworzyli krótki film animowany, oczywiście w oparciu o Filmmmaker’a, pt. “Meet the Pyro”. Sami zobaczcie, co z tego wyszło.

 

I jak? Podoba Wam się takie narzędzie? Bo nam bardzo!

0 responses on "Zapowiedź kursu - The Source Filmmaker"

Leave a Message