W XXI wieku miliony dzieciaków (i nie tylko!) spędza tysiące godzin grając w gry wideo. Zaczęło się od GameBoy‘ów przez GameCube‘y, a później już konsole Wii i Xbox‘y, aż w końcu gry Massive Multiplayer Online. .. Czy istnieje sposób, aby wykorzystać tę „obsesję“ w swojej karierze, która mogłaby się stać równie atrakcyjna jak granie?
Maniacy gier wideo mogą naprawdę kochać swoją pracę. Przedstawiamy top trzy zawody poszukiwane obecnie na rynku pracy – spośród nich najbardziej popularny jest projektant gier wideo.
Przede wszystkim, oczywiście, praca ta polega na tworzeniu gier wideo. Czy wiedziałeś, że przemysł gier wideo przewyższył pod względem generowanego dochodu nawet produkcje filmowe na duże ekrany? To znaczy, że ten rynek potrzebuje niewyobrażalnej ilości ludzi do pracy. Co jest potrzebne do tej pracy? Po pierwsze, jako że stanowiska te różnią się od siebie, często znacząco - potrzebny jest zespół wielu utalentowanych ludzi, dzięki czemu gra nad której stworzeniem pracują może być zaskakująca i eksytująca.
Aby zaprojektować grę komputerową potrzebna jest zgrana ekipa, i to nie byle jaka:
Choć w ostatnim czasie na rynku doszło do wielkiego wybuchu zapotrzebowania na takich specjalistów, to większość polskich uczelni jeszcze śpi! Może dlatego, że w Polsce nie ma producentów gier? Ale kiedyś musi być ten pierwszy raz, może już niebawem, ktoś z was.... Niemniej, pomoc w uzyskaniu umiejętności potrzebnych w tej branży oferują zagraniczne uczelnie, instytuty techniczne i certyfikowane programy, a także oczywiście mepi.pl! :) Trwają prace nad pierwszym w Polsce kursem video projektowania gier komputerowych. Tworząc ten kurs mamy ciężki orzech do zgryzienia, jako że projektowanie gry komputerowej może czasem trwać latami. Pokażemy jak projektuje się koncepcję gry. Następnie tradycyjnie w stylu mepi.pl praktyczne projekty pokazujące jak pracować na silniku gry. Wierzymy, że będzie to coś czego jeszcze nie było. Będzie się działo :)
Jako, że zadaniem projektantów i programistów gier wideo jest stworzenie przekonywujacego wirtualnego świata, to w "realnym świecie" wykorzystywane są specjalne aplikacje mające na celu symulację i testowanie stworzonego świata. Te symulacje nie dotyczą wyłącznie świata gier, znajdują swoje zastosowanie w medycynie i chirurgii – na podstawie zebranych przebiegów elektrycznych impulsów serca tworzone są obrazy 3D i na ich podstawie lekarze określają dolegliwość pacjenta. Poza zastosowaniami medycznymi, symulacje stają się popularne w lotnictwie, branży motoryzacyjnej itd. Oczywiście, wojsko (szczególnie amerykańskie) już od długiego czasu wykazuje olbrzymie zainteresowanie dobrymi metodami symulacji. Może dlatego gry wojenne takie jak Call of Duty czy Modern Warfare 2 są tak wspaniale rozwinięte? Poza tym naukowcy, inżynierowie, projektanci i nauczyciele - oni wszyscy od dawna używają symulacji do usprawnienia swojej pracy.
Kolejny duży trend na rynku pracodawców jest wynikiem eksplozji wszelkiego rodzaju aplikacji używanych w pozostałych przenośnych urządzeniach, nie tylko konsolach gier . Wystarczy spojrzeć na taki iPhone lub iTouch. Czego to nie można tam wgrać? Programy do zapisaywania informacji, aplikacje softwarowe itp, itd . Aplikacje do urządzeń mobilnych to jeden z najbardziej pożądanych aktualnie tematów . Zatem praca pt.“ Mobile Application Developer" jest dziś wyjątkowo często oferowana i z pewnością rozwijać się będzie w przyszłości.
Online since 1997. Join one of the first online course-makers from Poland. Our tutorials have been used by 150K+ students from all around the world with over 4million+ views on YouTube.
Follow us on social media!
“If you want to teach people a new way of thinking, don't bother trying to teach them. Instead, give them a tool, the use of which will lead to new ways of thinking.”
― Richard Buckminster Fuller